سوالات متداول

دوره های مرکز پرنیان عمومی نبوده و آغاز دوره تنها به سفارش متقاضی یا متقاضیان و طی مراحل مشاوره و برنامه ریزی آموزشی صورت می گیرد. لذا ما دوره آزادی که ثبت نام در آن برای عموم امکانپذیر باشد نداریم.
از آنجا که ما استفاده از منابع و برنامه آموزشی یکسان برای افراد متعدد را در تضاد با اصل مطابقت آموزش با نیازهای فردی میدانیم، دوره های مرکز پرنیان تنها خصوصی و نیمه خصوصی است و به همین دلیل سقف ظرفیت کلاس های ما 5 نفر است.
متقاضیان پس از بررسی لیست دوره های پیشنهادی مرکز و انتخاب دوره مورد نظر، تقاضای نوبت مشاوره نموده و به تنهایی یا به همراه افراد دیگر گروه جهت طرح شرایط و تقاضا های خود به مرکز مراجعه می نمایند. مرکز در اسرع وقت بر اساس نیاز های متقاضیان، نقاط ضعف و قوت آنها، ضرب العجل و منابع مورد تقاضای ایشان برنامه آموزشی تهیه کرده و دوره در اولین فرصت آغاز می گردد.
تخصص مرکز پرنیان طراحی دوره های سفارشی است، و دوره های موجود در لیست نیز دوره هایی هستند که قبلاً به سفارش متقاضیان طراحی و اجرا شده اند. لذا اگر به دوره ای خاص با منابع، محتوا و محدودیت زمانی خاص نیاز دارید به جای درستی آمده اید. طراحی دوره جدید از دید ما خدمات ویژه ای محسوب نمی شود.
نیاز های افراد و گروه ها، طبیعت دوره ها و حجم محتوای آنها متفاوت است و برخی دوره ها می توانند صدها جلسه ادامه یابند (ما دوره های خصوصی به طول 170 جلسه نیز داشته ایم که چند سال تمدید شده و همچنان در جریان است). پس از مشاوره اولیه تعداد تقریبی جلسات مورد نیاز به شما اعلام خواهد شد. با این وجود، از نظر آموزشی و اجرایی، هر دوره آموزشی از دید ما 10 جلسه طول دارد که منابع، شرکت کنندگان و سیستم آموزشی در طول آن تغییر نخواهد کرد. در پایان هر دوره 10 جلسه ای، متقاضیان می توانند به دوره پایان داده و تیکت خود را به گروه دیگر واگذار نمایند، یا با دریافت مشاوره مجدد، جهت تمدید یا تغییر دوره اقدام نمایند.
تیکت ترکیبی است از روز+ساعت (مثلاً دوشنبه 8 تا 10 صبح). زمانی که شما دوره ای را آغاز می کنید روز و ساعتی که در آن جلسات شما تشکیل می شود باید آزاد باشد، و از آن پس به شما تعلق می گیرد. طبیعیست که تعداد تیکت ها برای هر روز و ساعت محدود است و برخی روز ها و ساعت های هفته متقاضی زیادی دارد. با پایان دوره شما، تیکت شما تا یک هفته برای شما رزرو می ماند تا تصمیم بگیرید که آیا قصد دارید 1- دوره را تمدید کنید 2- دوره جدیدی آغاز کنید 3- تیکت را به دوستی انتقال دهید یا 4- تیکت را واگذار نمایید تا به متقاضی دیگری منتقل شود. همچنین، اگر در دوره ای (10 جلسه ای) بیش از 2 جلسه متوالی از طرف متقاضی کنسل شود، دوره متوقف شده و تیکت واگذار خواهد شد. ادامه دوره ممکن است در روز و زمان دیگری برگزار شود.
فضا و امکانات مرکز با وسواس زیاد برای آموزش مؤثر مهندسی شده است. برگزاری کلاس در هر محل دیگر، علاوه بر افزایش هزینه برگزاری دوره، به احتمال قریب به یقین بر کیفیت آموزش تأثیر منفی خواهد گذاشت. با این وجود اگر به دلایل قابل قبولی نیاز باشد دوره در مکان دیگری برگزار شود، مشروط بر رعایت اصول آموزشی و تأمین تجهیزات و محیط مناسب، امکان برگزاری جلسات به صورت اقماری وجود دارد.
مرکز پرنیان پیشرو در استفاده از تکنولوژی در جهت آموزش است. حتی کلاس های حضوری ما نیز به شکل آموزش ترکیبی (ترکیب کلاس حضوری و آموزش در محیط مجازی) برگزار می شوند. بنا بر این برای برگزاری دوره ها به صورت کاملاً مجازی هیچ مشکلی وجود ندارد.
شرکت ها و ادارات می توانند محتوا و نیاز آموزشی خود را به ما اعلام نمایند تا دوره آموزشی تخصصی برای ایشان طراحی شود. اما توجه به چند مورد ضروریست: 1- مدرس دوره باید مدرس رسمی مرکز پرنیان باشد، که خود مستلزم عبور از مراحل متعدد و گذراندن ماه ها آموزش است (لذا شرکت ها نمی توانند دوره و محتوای تعریف شده خود را با مدرس پیشنهادی خود در مرکز پرنیان برگزار نمایند) 2- دوره ها در مرکز ما برگزار می شود. برگزاری دوره به صورت اقماری تنها در شرایط خاص و با تأمین امکانات و تجهیزات مناسب و رعایت اصول آموزشی امکانپذیز است. مؤسساتی که رویکرد قوی آموزشی داشته و در طول سال دوره های متعدد آموزشی ضمن خدمت، خصوصاً در سطح کارشناسی و مدیریتی برگزار می کنند می توانند تیکت هایی را به صورت بلند مدت برای سازمان خود رزرو نمایند تا علاوه بر اطمینان از کیفیت آموزش، استفاده مداوم از خدمات مرکز پرنیان را به جزء ثابت برنامه رده های بالای سازمانی خود مبدل نمایند.
مرکز پرنیان در پاسخ به کمبودهای آموزشی حاصل از تفکر مدرک گرا شکل گرفته است و تمرکز ما بر بالاترین و عمیق ترین سطح آموزش است. مقامات ادارات، سازمان ها و مراکز آموزشی تنها با یک دوره شرکت در دوره های مرکز پرنیان خواهند دانست افرادی که در این مرکز آموزش دیده اند از بالا ترین استاندارد های آموزشی در سطح بین المللی بهره مند شده اند. با این وجود، در صورت تقاضا، مرکز پرنیان تنها گواهی گذراندن دوره با ذکر نوع محتوا، تعداد ساعت و کیفیت شرکت متقاضی در دوره را صادر می نماید، و امکان صدور کارنامه با سنجش پارامتر های خاص به سفارش سازمان ها و شرکت ها وجود دارد.
بطور کلی می توان گفت شخصی که در دوره های مرکز پرنیان آموزش می بیند، باید مدرس دوره را، هم به عنوان یک متخصص آموزشی و هم به عنوان نماینده و بازوی توانای یک سیستم آموزشی مرکزی و قدرتمند ببیند. هر جلسه آموزشی هر مدرس ما حاصل برنامه ریزی یک تیم متخصص آموزش و هم فکری و ارتباط مستمر با متخصصین رشته مورد نظر است که ممکن است با وجود دارا بودن علم سرشار در آن زمینه، ابزار و مهارت مناسب برای انتقال مؤثر علم خود را نداشته باشند. مرکز پرنیان رویکردی مستشار محور و چهره گرا ندارد، به این معنا که اقدام به جذب و بکارگیری مدرسین شناخته شده را که اکثراً روش آموزشی مشخص و غیر منعطف بر اساس اصول آموزشی قدیمی تر دارند ننموده است. مدرسین مرکز پرنیان از میان جوانان بسیار توانا، خلاق و پر انرژی انتخاب شده اند که پس از پشت سر گذاشتن مراحل متعدد گزینش علمی و حرفه ای و حداقل 6 ماه آموزش مداوم و فشرده، به شکل نظری و عملی با جدید ترین روش ها و امکانات آموزشی دنیا آشنا شده و به شکل مستمر در حال به روز رسانی خود می باشند.